Остання редакція: 26 квітня 2021

Петриківська писанка від інженерно-технологічного факультету

Писанка – одна зі стародавніх форм українського народного розпису, у якому наші пращури втілювали свої прагнення та віру. Це символ весни, сонця, повернення природи до життя, призвістка любові та радості.

Однією з найулюбленіших українцями технік писанкарства є ПЕТРИКІВСЬКА ПИСАНКА.

Петриківському розпису вже більше як сто п’ятдесят років. Про нього знають далеко за межами нашої країни, а у 2013 році його було включено до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Петриківська писанка має свою особливу художню мову, метою якої є передача краси, розмаїття флори рідного краю. Відмінною рисою є переважанням рослинного орнаменту (здебільшого квіткового) і створення фантастичних, небувалих в природі форм квітів з ажурною плавністю ліній і соковитістю кольорів.

Проте Петриківська писанка – це непросто розпис, це складний код з образів і символів.

Інженерно-технологічний факультет вітає всіх з прийдешнім святом Великодня! Нехай це величне свято наповнить серце світлими почуттями надії і любові, дарує щастя та добро. Бажаємо Вам радості, здоров'я, благополуччя та сімейного затишку!

1.