Остання редакція: 29 серпня 2024

Студентка інженерно-технологічного факультету прийняла участь у форумі «Стійкість. Міць. Черкащина»: молодь як рушійна сила відновлення України

21–22 серпня 2024 року відбувся обласний молодіжний форум «Стійкість. Міць. Черкащина», який стартував на Уманщині. Інженерно-технологічний факульте представляла студентка 31-т групи Світлана КЛИМЕНКО, заступниця голови ради студентського самоврядування факультету.

Даний форум, приурочений Дню Незалежності України та 60-річчю Черкаської області, метою заходу є сприяння розвитку громадянських компетентностей серед молоді та їх залучення до активної громадянської позиції, особливо в контексті повоєнного відновлення України.

Під час форуму учасники ознайомились з історією та сучасністю Черкащини, переглянули найуспішніші грантові проєкти та набути навичок проєктного менеджменту. Особливу увагу було приділено обговоренню ролі молоді у відновленні країни після війни, її внеску та можливостям, що відкриваються перед новим поколінням.

Програма заходу передбачала виступи представників відомих організацій, підприємств та установ, які розкрили такі питання:

•  «Презентація Освітнього Центру Верховної Ради України» – доповідач: Лілія Герасименко, заступник керівника відділу організаційно-просвітницької діяльності Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України (онлайн).
  • «Джерела формування бюджетів місцевого, регіонального та державного рівнів».
  • «Минуле Черкащини та її потенціал» – доповідач: Ігор Опацький, директор Уманського ліцею №1, кандидат історичних наук.
  • «Проєктний менеджмент» – Олена Гудзовська, директор КП «Центр інвестицій та розвитку».
  • «Можливості розкриття потенціалу у молодіжній сфері» – Олена Левченко, в.о. директора Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру.
  • «Психологічний тренінг із застосуванням арт-технологій» – Ганна Юрійчук, директор Уманської дитячої школи мистецтв «АНТАРЕС».
  • «Участь молоді у вирішенні екологічних проблем на Черкащині» – доповідач: Олександр Розанов, голова Молодіжної ради при ЧОДА, голова громадської організації «Захист малих річок України».
  • «Молодіжне підприємництво як чинник економіки» – Микола Отенія, молодий підприємець.
  • «Роль молоді в економічному відновленні України» – доповідач: Ольга Чирва, депутат Уманської міської ради, начальник управління освіти та гуманітарної політики Уманської ради, професор, доктор економічних наук.

Форум став не лише навчальним майданчиком, а й місцем, де учасники могли обмінятися ідеями, знайти однодумців та отримати підтримку у своїх починаннях.

Дякуємо організаторам, всім спікерам, учасникам даного заходу за змістовні доповіді, насичені дні, які сприяють розвитку лідерських якостей, підвищують відповідальність за майбутнє країни та формують активну громадянську позицію та можливість поспілкуватись однодумцями та обмінятися ідеями.

Вероніка КОБЕРНИК, голова ради студентського самоврядування інженерно-технологічного факультету