Остання редакція: 20 травня 2022

Виховна година – «Вишиванка – символ українського народу!»

19 травня на інженерно-технологічному факультеті відбулась виховна година «Вишиванка –символ українського народу!».

З презентацією виступила студентка 11-т групи Вероніка Коберник.

Студентів ознайомили з історією вишиванки, значенням кольорів вишиванки, квітів і рослин на вишитій сорочці та що зашифровано в геометричних орнаментах. Також студенти дізнались багато цікавих фактів про вишиванку.

Вишиванка – це символ здоров’я та краси, порядності й чесності, щасливої долі й родової пам’яті, любові та святковості.

Вишиванка – не просто елемент етнічної одягу, це ціле багатство нації, яке несе у собі глибинний сенс. Вишиті орнаменти таять в собі зашифроване послання наших предків, які використовували вишиванку в якості оберега. Символіка вишивки залежала від того, кому призначалося вбрання: парубкові-нареченому, чоловікові чи хлопцеві; дівчині чи заміжній жінці.

Цінуйте та поважайте своє – рідне. І хай доля береже нас і нашу прекрасну Україну!

Валерія Желєзна, доцент кафедри харчових технологій.